GOOGLE ADSENSE siteniz kazansın

GOOGLE ADSENSE siteniz kazansın

 

 

Son zamanlarda internet ciddi anlamda dünyada ve ülkemizde gelişmeye başladı. Bununla berabar bu alanda ciddi anlamda bir trafik yaşanılır oldu. Buna bağlı olarakta şirketler artık müşterilerine ulaşmak için internet yolunu kullanmaya başladılar. Fakat milyonlarca site varken acaba hangi şirket hangi kurum nerede reklam yapacak? Kime reklam verecek ve bu reklamı nasıl izletecek? İşte burada devreye Google ADSENSE ve ADWORDS giriyor. Google un bu hizmetleriyle ile internette sitesi bulunan herkes bir reklamcı ve reklam veren diyebilirz.
İlk defa öğrenen arkadaşlarımzı için olayı kısaca açıklarsak. Eğer reklam vermek istiyorsanız yani başka sitelerde sizin sitenizin tanıtımının yapılmasını istiyorsanız Google ADWORDS programını kullanıyorsunuz. Bu şekilde sizin sitenizin alanıyla ilgili sitelerde reklamınız yapılıyor. Bunun için de sizden sizin belirlediğiniz bir ücret alınıyor.
Google Adsense te ise siz kendi sitenize Googledan reklam alıyorsunuz. Google sizin sitenize uygun kodları gönderiyor ve basit bir şekilde sizde kendi sitenize bunları ekliyorsunuz. Daha sonra ise bu reklamlardan tıklmama başına ücret alıyorsunuz. Yapacağıznız tek şey Google adsense üye olmak. Burada küçük bir uyarı olarak kendi sitesindeki reklamalara devamlı tıklayanlar sisitemden geçiciliğine veya sürekli oalrak uzaklaştırılabiliyor. Yani Google hile konusunda çok hassas.
Ne kadar kazancağımız konusuna gelirsek bu tamamiyle sizin sitenize bağlı. Konunuzun içeriğine göre değişir. Eğer her bir halt varsa sitenizde yani diğer tabirle çöplük bir siteyse kazancanız düşüyor. Çünkü hiç kimse böyle bir siteye girmek istemez. Ama belli alanlar üzerine ise daha iyi kazançlar sağlayabilirsiniz. Yukarıdaki resimde adamın elinde duran

132 000 $ lık çek bir şeyler anlatabilir. Ama bu paralar için biraz zahmet gerektiğini söyleyebiliriz.
Şimdiden iyi kazançlar...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !